Umělý kámen typu Solid Surface

Umělý kámen Solid Surface je kompaktní neporézní materiál z obnovitelných zdrojů, který je velmi snadný na údržbu.

Napodobuje vzhled kamene, dřeva a jiných přírodních materiálů. Přesto může být spojován bez viditelných spojů či spár (od profesionálního řemeslníka).

Vyrábí se v deskách, ale lze ho finálně tvarovat do různých podob – včetně umyvadla, sprchové mísy a dokonce i vany. Deska může být také po ohřevu tvarována na lise do 3D podoby (thermoforming), což výrazně zvyšuje rozsah využití a univerzálnost materiálu.

V bydlení může být tento materiál použit s vynikajícími výsledky na kuchyňské pracovní desky, obklady koupelen a sprchových koutů včetně vany.

Hlavní přitažlivost materiálu tkví v jeho bezproblémovém užití a údržbě. Dřezy z umělého kamene Solid Surface můžou být připojeny k pracovní desce desce bez jakýchkoliv spár - eliminují se tím štěrbiny pro vodu, špínu a růst bakterií.

Materiál je také lehce opravitelný v případě praskliny nebo poškrábání. Navíc lze následně i rozleštit - a bude "jako nový". Navíc lze přeleštit se stejným výsledkem i starší desku.

Typicky obsahuje materiál plnivo (ATH, hydroxid hlinitý), pojivo (akrylát nebo polyester) a pigmenty. Prvním materiálem tohoto typu byl výrobek společnosti DuPont nazvaný Corian (plnivo akrylát), první materiál na bázi polyesteru vyrobila společnost Avonite Surfaces. V dnešní době existuje velká řada výrobců po celém světě, ale často je pojmenování Corian synonymem pro celou tuto třídu materiálů.

Orientační seznam materiálů Solid Surface

Akillika, Corian, Getaart, Grand Stone, Hi-Macs, Koris, Lechner, Monerte, Owell Stone, Rehau, Sunmoon, Avonite, Dellmond, Getacore, Grapol, Huaxun, Kuraray, Magicstone, Montelli, Plexicor, Schock/Sheer, Topstone, Bitto, Dovae, Gibraltar, Harmony, Kanger, Laminart, Meganite, Opal, Polystone, Solid Top, Tristone, Brilliant, Formica/Surell, Goldstone (Bien), Hanex, Kerrock, Leada, Mermaid, Ordan, Pytron, Staron

Partnerské weby: